logo παλιόΚατά την Γενική Συνέλευση του Συλλόγου των Αποφοίτων στις 8 Δεκεμβρίου 2019, εξελέγησαν κατά σειρά εκλογής οι ακόλουθοι: (σε παρένθεση οι ψήφοι)

Για το Δ.Σ.

Σίμος Μανώλης

Αναπληρωματικό Μέλος

Ζερβογιάννης Παναγιώτης

logo παλιόΕνόψει της 8ης Δεκεμβρίου όπου και θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου για την περίοδο 2019-21 και καθώς παρήλθε η 3η Δεκεμβρίου, ημερομηνία κατά την οποία είχαν δικαίωμα τα μέλη του Συλλόγου να καταθέσουν την υποψηφιότητά τους, η κατάρτιση του ψηφοδελτίου ως προς τους υποψήφιους προκύπτει ως εξής (κατά αλφαβητική σιερά):

Αγγελετάκη Βασιλική (Βάσια)
Αλατζαδάκης Κωνσταντίνος
Βαζαίος Ευστάθιος
Βουρλίδης Μιχαήλ
Γκέζη Ασημίνα
Γκουρομίχος Δημήτρης
Ιωσηφίδης Πέτρος
Καπράνος Δημήτριος
Κορκίδης Ευάγγελος
Λαμπρόπουλος Άγγελος
Πετρόχειλος Δημήτριος
Πιταούλης Ξενοφών
Πολιτάκης Ιορδάνης
Ρηγούτσος Γεώργιος
Χατζηγεωργίου Γεώργιος
Ψαρέλης Ιωάννης

Για την εξελεγκτική επιτροπή, οι υποψήφιοι (κατά αλφαβητική σειρά):

Ζερβογιάννης Παναγιώτης
Μαρκομιχάλης Δημήτριος
Μεσσαρόπουλος Παντελεήμων
Σίμος Εμμανουήλ

ημερίδα ναυτιλίας 1Σε ημερίδα - σταθμό εξελίχθηκε η εκδήλωση με θέμα «Η ελληνική ναυτιλία προτεραιότητα στον επαγγελματικό προσανατολισμό των νέων μας» που έλαβε χώρα το απόγευμα της Δευτέρας, 4 Νοεμβρίου, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Saint-Paul και την οποία συνδιοργάνωσαν ο Σύλλογος Αποφοίτων Saint-Paul και το Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πειραιά.
Σε μια κατάμεστη αίθουσα, με έντονο το μαθητικό στοιχείο, νεαρών παιδιών που ήθελαν να μάθουν περισσότερα πράγματα για τον κόσμο της ναυτιλίας, οι ομιλητές αποζημίωσαν άπαντες με τον καλύτερο τρόπο.

ημερίδα ναυτιλίας 5

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ SAINT–PAUL/ΔΕΛΑΣΑΛ
Νηπιαγωγείο – Δημοτικό - Γυμνάσιο – Γενικό Λύκειο

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΑ “SAINT-PAUL”
ΓΥΜΝΑΣΙΟ – ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
Χαρ. Τρικούπη 36 – 185 36 Πειραιάς
τηλ.: 210 45 11 954 – fax: 210 45 37 721
www.saintpaul-delasalle.gr – Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πειραιάς, 17 Οκτωβρίου 2019

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Ελλάδα είναι από τα ισχυρότερα ναυτικά κράτη σε ολόκληρο τον κόσμο. Η Ναυτιλία, ένας από τους πλέον δραστήριους κλάδους της αγοράς εργασίας, αποτελεί διαχρονικά βασικό πυλώνα ανάπτυξης της ελληνικής οικονομίας και εξασφαλίζει άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και αναγνώριση στα δυναμικά στελέχη που ασχολούνται με αυτήν.

Η αυξανόμενη ανάγκη του κλάδου για υψηλού επιπέδου υπηρεσίες έχει εκτοξεύσει τη ζήτηση για εξειδικευμένους επαγγελματίες, εξασφαλίζοντάς τους λαμπρή καριέρα με ικανοποιητικές οικονομικές απολαβές.

Ο Σύλλογος Αποφοίτων της Ελληνογαλλικής Σχολής Πειραιά "Saint-Paul" σε συνεργασία με το ΕΒΕΠ και τη Σχολή "Saint-Paul" διοργανώνουν Ημερίδα αφιερωμένη στις επαγγελματικές επιλογές που προσφέρει η ελληνική ναυτιλία, τη Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου 2019, στις 18:30, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Σχολής, Κουντουριώτου 229-231, στον Πειραιά.

logo epistolis                  1974

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ
ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΑ "Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ"

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Καλούνται όλα τα μέλη του Συλλόγου Αποφοίτων “Saint-Paul”, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του Καταστατικού σε Τακτική Γενική Συνέλευση την Παρασκευή, 6/12/2019 και ώρα 17.00 στην αίθουσα “Δελασάλ” της Ελληνογαλλικής Σχολής (Parking στο προαύλιο της Σχολής).

Σε περίπτωση ΜΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ κατά την ως άνω ημερομηνία και ώρα, σας καλούμε χωρίς νέα πρόσκληση σε επαναληπτική Τακτική Γενική Συνέλευση που θα πραγματοποιηθεί οπωσδήποτε, ανεξάρτητα από τον αριθμό των παρόντων μελών, την ΚΥΡΙΑΚΗ, 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019 και ώρα 11.00 με την εξής ημερήσια διάταξη:

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εκλογή Προέδρου και Γραμματέα της Γ.Σ.
  2. Απολογισμός του απερχομένου Δ.Σ. για την χρονική περίοδο 1/11/2018 εώς 6/12/2019
  3. Έκθεση Εξελεγκτικής Επιτροπής για την ανωτέρω χρονική περίοδο
  4. Απαλλαγή του Δ.Σ. και της Ε.Ε. από κάθε ευθύνη
  5. Προτάσεις μελών για το μέλλον του Συλλόγου
  6. Εκλογή ενδεκαμελούς Δ.Σ. και τριμελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής.